בלוג גְּדוּלָּה

מהי דוּלה – תומכת לידה?

אז מהי דולה – תומכת לידה?

ביוון העתיקה הדולה היתה אשה שסייעה לנשים אחרות בלידה ולא רק. בארץ הוגדר למקצוע שם נוסף – תומכת לידה. לדולה מוסמכת ומנוסה ידע ונסיון המאפשרים לה ללוות ולתמוך בך ובבן זוגך במהלך ההריון, לקראת הלידה, בלידה עצמה ואף לאחריה – בשלבי ההורות הראשונית.

ההכשרה של הדולה – תומכת לידה אינה הכשרה רפואית אך מספקת ידע רב, שבשילוב עם הנסיון שנרכש בעבודה השוטפת בחדרי הלידה, מאפשר לדולה לעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי , לתת לכם מידע ובטחון לכל אורך הלידה ובכך לסייע לך להגיע לחוויית לידה חיובית ונעימה.

שימוש בשיטות שונות מתחומי הרפואה הטבעית מאפשר לתומכת הלידה לסייע במהלך הלידה להתקדמות הלידה, לשיכוך כאבים, להרגעה ועוד. התמיכה והסיוע של תומכת הלידה משמעותיים מאד בלידות טבעיות ומשמעותיים אף יותר בלידות עם אפידורל.

הדולה-תומכת לידה נוכחת לכל אורך הלידה ועושה כל שביכולתה על מנת להקל, להנעים ולהרגיע את כל התהליך. נוכחות זו מאפשרת לך, בן הזוג, להתפנות מהלחץ והדאגה לבת זוגך ולהתמקד במאמץ משותף לקידום תהליך וחווית הלידה באופן הנעים ביותר לך ולזוגתך.

הקשר שנרקם בין הדולה לבין המשפחות הוא קשר המאפשר לכם להיות בטוחים שבכל שעה, מתי שתרצו, יש לכם למי לפנות וממי לקבל מידע ועצה – גם לקראת הלידה וגם לאחריה.

למה דולה?

"אם דולה הייתה תרופה, זה היה לא אתי להימנע מהשימוש בה"….

("If a doula were a drug, it would be unethical not to use it")

ד"ר' מרשל קלאוס, ד"ר ג'ון קנל ופיליס קלאוס – החוקרים בעלי השם העולמי שכתבו את "ספר הדולה"- ערכו מחקרים שמתוצאותיהם עולה שנוכחות הדולה בלידה גם משפרים באופן מובהק את תוצאות הלידה מבחינת התערבויות, שיכוך כאבים ותחושת היולדת לגבי חווית הלידה, לגבי עצמה ולגבי תינוקה.

 

מה את חושבת?

לחצי לקבלת תכנית לידה ויזואלית ישר למייל שלך
דברי או כתבי לנו
052-8582071
עקבו אחרינו בפייסבוק

חפשי בקטגוריות: