בלוג גְּדוּלָּה

ואנחנו שתיים – טיפים לדולה לקראת ליווי לידת אם יחידנית
pregnant women sitting on the grass

דולה בלידת אם יחידנית

יחידנית היא אישה המחליטה להרות וללדת ללא בן/בת זוג ולרוב מתרומת זרע ובחלק מהמקרים אף תצטרך לעבור טיפולי פוריות והפריות בכדי להשיג את ההריון היקר.

עבור הדולה, ליווי אם יחידנית הוא מעט שונה מליווי לידה רגיל ויש לשים בו דגש גדול יותר לתמיכה הרגשית ולרוב נרצה להתחיל את התהליך מוקדם יותר ולהציע לפחות פגישה אחת נוספת בנושא.

למרות שבדרך כלל ישנה משפחה וחברות בתמונה דאגתה של האם היחידנית תהיה גדולה יותר סביב הנושא של מי יהיה איתה ברגע האמת בלידה וזו אחת הסיבות העיקריות לכך שתרצה ליווי של דולה בלידה.אשה בהריון עם איור לב על הבטן

חברה או בת משפחה יכולות להציע את תמיכתן אבל ברגע האמת, כיוון שלידה אינה צפויה ואין לה תאריך ושעה ידועים מראש, יכולות לא להיות פנויות ולבסוף לא להגיע ולכן ליווי של דולה מומלץ ואף הכרחי בתהליך שכזה בכדי לוודא שלא יקרה מצב שהיולדת תהיה לבדה בלידה, אפילו לא בחלק ממנה.

ליווי הלידה  ותהליך ההכנה ללידה יכללו כמובן את כל החומר הרגיל שמועבר בכל ליווי עם דגשים על דברים שאם יחידנית צריכה לדאוג להם יותר.

דגשים חשובים לדולה בליווי אם יחידנית

·       הכנה רגשית עמוקה יותר למהלך הלידה וליום שאחרי – יולדות לרוב משקיעות הרבה בהכנה והתרגשות ליום הלידה ופחות מדברות ומתכוננות ל"יום שאחרי" ואיך זה ישפיע על חייהן הלכה למעשה. לכן יש לדבר על הדברים, גם על הפחות נעימים, ולהתכונן בהתאם.

·       שותפים בלידה – מי הם, מה תפקידם והאם יש מלווה עיקרי שרצוי שיהיה נוכח בהדרכה ובליווי המקדים.

·       למרות הרצון לאפס הפרדה יש לשוחח על הנושא בהרחבה ולהחליט האם זה הדבר הנכון עבור היולדת היחידנית והאם אכן יש מי שיהיה איתה במהלך האשפוז במחלקת אפס הפרדה.

·       לתכנן עד כמה שאפשר את יום הלידה – למי מתקשרים, איך מגיעים לבית החולים, איך מעבירים את השלב הלטנטי ועם מי. אפשר אף לעשות רשימה קצרה ולתלות על המקרר יחד עם משפטי השראה.

·       להכין כמה שיותר דברים מראש בכדי שלא ידאיגו ויעסיקו בזמן אמת (תיק, אוכל, מטען, ניירת, טלפונים… ).

·       להכין רשימת מספרי טלפון ולתלות על המקרר של – חברת מוניות, חברות, שכנה וכל מה שמרגיש הכרחי כך שיהיה לה נגיד ושבמידה ולא תוכל להתקשר הדולה/מלווה יוכלו לעשות זאת.

·       כיוון שהדולה מלווה את הלידה במידה ויש סביבה תומכת כמשפחה וחברות עדיף לשריין את העזרה שלהן לתקופה שלאחר הלידה שבה העזרה תהיה יותר הכרחית ואף להאציל סמכויות ברורות לכל אחד הרוצה לקחת חלק בזה.

·       לדאוג למקרר ומקפיא מלאים אוכל טעים ומזין לקראת החזרה הביתה לתזונה בריאה של היולדת בזמן ההתאוששות. להכין על המקרר טלפונים של משלוחים ממקומות אהובים ומקייטרינג שמספק אוכל ביתי וטעים.תינוק קטן על משטח פרווה לבן

ככלל, בליווי יחידניות אנחנו מלוות יחד את כל התהליך להרגשת ביטחון מלאה מצד היולדת, ובכדי שתהיה לנו האפשרות להיות איתה בכל רגע החל מהשלב הלטנטי ועד התאקלמות במחלקת יולדות.

כך אנו יכולות להתחלק בשעות ומראש לא לוקחות ליוויים אשר התל"מ שלהם קרוב לתל"מ של היחידנית בכדי שלא יקרה מצב שמאיזו שהיא סיבה לא נהיה בשבילה.

אנחנו ממליצות בחום בכל ליווי של יחידנית שיהיה גיבוי קבוע וידוע מראש לכל משך התהליך.

כתבו – דניאלה מירון וגבריאלה קוליוק – דולות תומכות לידה מבית גדולה

רוצה להרגיש עטופה ורגועה בלידה? מלאי שאלון התאמת דולה ונעזור לך למצוא את הדולה המתאימה עבורך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

עוד
בבלוג

Call Now Button