תיק הדולה – מה יש בו? סודות מעולם תומכת הלידה
תיק הדולה - לא?

איך מזהים דולה שמגיעה לחדר לידה? בדרך כלל לפי תיק הדולה המלא בכל טוב שהיא מביאה אתה. לחלקנו יש תיק דולה עם המון תאים, לאחרות תיק דולה שהוא למעשה תיק גב חזק ולחלק תיק דולה כבד כל כך שהוא ממש טרולי. כלבלב מתוק כמו בתמונה קצת בעיה להביא לחדר לידה, אבל מה כן?

מה יש לנו הדולות בתיק?

כשלמדתי בקורס דולות והתחלנו להכין תיק דולה ללידות , נורא התרגשתי , מין הרגשה כזאת של הנה זה קורה ותכף יוצאים ללידה.

אני זוכרת שבליווי הראשון שלי הגעתי עם תיק שלא היה מבייש טיול לתאילנד לשבועיים. מה לא שמתי שם? היה לי חשוב כל כך שיהיה לי פתרון לכל צורך של היולדת. כמובן שברוב הדברים לא השתמשתי בסופו של דבר.

עם הזמן למדתי מה הצרכים שלי ושל היולדות ומה באמת כדי לשים בתיק, וזה עדיין משתנה ומתעדכן בכל לידה מחדש.

לא אחת שואלות אותי נשים שאני מלווה מה אני מחביאה בתיק הדולה ואיך זה שאני שולפת בכל פעם עוד משהו כמו איזו קוסמת, אז הנה כמה דברים שאני מוכנה לגלות ממאגר הקסמים שלי:

תיק הדולה

בתיק הדולה שלי יש קודם כל דברים אישיים , כסף קטן, מטען  לטלפון, מים, משהו לנשנש לי וליולדת , איזה חטיף אנרגיה, תמרים, אגוזים או שוקולד…

את רוב המקום בתיק הדולה שלי תופסים בגדים להחלפה כי בטוח שנכנס עם היולדת למקלחת אז שנוכל להחליף , כפכפים בכל עונות השנה , מאותה סיבה….

למרות שבכל רשימת ציוד ללידה כתוב להביא שמן שקדים, בתיק הדולה שלי תמיד יש שמן שקדים נוסף למקרה ששכחת או שנגמר.

עוד באופן קבוע יש לי בתיק מגבות קטנות כדי לנגב את המצח ולקרר קצת את העורף בצירים ובשלב הלחיצות.

ערכת שמנים ארומתרפיים

כל דולה משתמשת בשמנים האהובים ומועדפים עליה ושיעזרו ליולדת בשלבים שונים בלידה , ריח לוונדר או תפוז בחדר לידה מייד יתן הרגשה של קסם, יוסיף רוגע ויוריד סטרס לכל הנוכחים.

ערכת הומאופתיה או תערובות צמחים ופרחים

בתיק הדולה שלי ערכת הומאופתיה המותאמת לשימוש בכל מיני סיטואציות בלידה , וכן ערכת תמציות צמחיות . מטרת כל אלה לתמוך ביולדת בשותפים ללידה בהתאמה מדוייקת למצב ולפעמים משמשים להקלה גם לדולה….

ריבוזו

ריבוזו זה צעיף ארוך מבד ארוג , שמגיע אלינו מהמיילדות של דרום אמריקה . הריבוזו הוא צבעוני וקסום ואני משתמשת בו על מנת להניע את היולדת בין אם על המיטה ובין אם בעמידה או כל תנוחה אחרת , יש כל מיני שיטות לקשור ולהשתמש בו.

איזי טנס

כחלק מהשירות שלנו ליולדות של גדולה, אנחנו מציעות בהשאלה ללא תשלום את מכשיר האיזי טנס ואלקטרודות, בתלוי במלאי שלנו.
מכשיר האיזי טנס הינו מכשיר המתופעל על ידי בטריות אליו מחוברות אלקטרודות אותן מדביקים על הגב. המכשיר מייצר פולסים חשמליים המסייעים להפרשת אנדורפינים המשככים כאב ועובד על עקרון תיאורית השער.
יש נשים שנשבעות שהוא עזר להן להתמודד עם הצירים יותר מכל כלי אחר.

וזהו בערך….

מכל הלידות שליוויתי לפעמים גם לא פתחתי את התיק אלא רק בשביל לשלוף חטיף ליולדת או בקבוק מים . הרבה פעמים כל מה שיולדת צריכה זה חיבוק , חיזוק , מילה טובה וזוג ידיים שיחזיקו אותה וכמה מילים מחזקות , אז יולדות יקרות האמינו בעצמכן ,בגוף שלכן ובתינוק שלכן….

לידה קלה ,בריאה ועוצמתית  מדניאלה מירון – דולה תומכת לידה ומדריכת הנקה מבית גדולה.

רוצה לקבל עוד טיפים מדולות ונשות מקצוע?
כנסי לאפליקציית "גדולה אונליין" ותהני מידע, כלים ותמיכה בהריון, בלידה ובהורות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

עוד
בבלוג