בלוג גְּדוּלָּה

לידת בזק – מה לעשות כשהלידה מתרחשת מהר מדי
newborn baby with hands on his face

שיהיה לך בקלות ובמהירות! נכון שככה מברכים את היולדת? וכן, כולנו רוצות לידה מהירה אבל מה קורה כשהיא מהירה מדי? מה המשמעות של לידת בזק?

עשית קורס הכנה ללידה, תכננת להגיע לבית היולדות בזמן, להתקבל על ידי המיילדת, אולי אפילו לשקול אפידורל אבל במקום כל זאת את לא מסוגלת לצאת מהבית כי את פשוט מרגישה את הראש של התינוק "בין הרגליים".

חשוב להבין שלידת בזק לא תמיד תהיה תוצאה של צירים ארוכים וסדירים. לפעמים הצירים יכולים לבוא בבת אחת, חזקים ותובעניים, לרוב לאחר ירידת מים פתאומית.

אז הנה כמה דברים שחשוב לעשות במקרה של לידת בזק:

1.     להתקשר למד"א

2.     להקשיב להוראות המוקדנית

3.     לחמם את החדר

4.     לרדת למטה על מזרון לרגע הלידה

5.     לחמם את התינוק על הגוף של אמא עם שמיכה או מגבות

6.     לא לנסות לחתוך את חבל הטבור.

7.     לחכות להגעת צוות הפרמדיקים

–  אם את מרגישה שאת לא מסוגלת להגיע לבית חולים, אל תנסי! חייגי למד"א 101 ותפעלי על פי ההנחיות שלהם. חוץ מלתת לך הנחיות ברורות ולתמוך בך, המוקדנית שולחת אליך צוות פרמדיקים אשר יגיע בהקדם האפשרי. המוקדנית תישאר איתך על הקו עד שהצוות ידווח לה שהם אצלך ואת מטופלת. כיום קיימת גם אפליקציה של מדא המאפשרת קשר מיידי עם המוקד, ואפילו שיחת וידאו במידת הצורך. שווה להוריד מבעוד מועד.

–  חשוב לחמם את החדר, אם זה קיץ – מכבים את המזגן ואם זה חורף – מדליקים חימום. התינוק שזה עתה נולד עדיין לא יודע לווסת את חום גופו ולכן חשוב שהחדר יהיה חמים עבורו.

–  מומלץ לעלות על מיטה או לחלופין לשים מזרון על הרצפה ולרדת למטה. אל תנסי ללדת בעמידה וזאת על מנת למנוע נפילתו של התינוק. יחד עם זאת, תקשיבי לגופך. קרוב לוודאי שתמצאי את עצמך בעמידת שש אך אין זה חובה כמובן.

–  המוקדנית תנחה אתכם איך לתמוך בתינוק ביציאתו. בן/בת הזוג יכולים לעזור לארגן מגבות על מנת לתמוך בתינוק ביציאתו (תינוקות נולדים חלקלקים).

–  לא מנסים לזרז או לעצור שום דבר. לא מושכים ולא דוחפים. הגוף יודע לעשות את העבודה. לא נלחצים ולא מפריעים.

–  ברגע שהתינוק בחוץ, מניחים אותו על אמא ועוזרים לשניהם להתחמם.

–  בשום אופן אין לנסות לחתוך או למשוך את חבל הטבור! צוות הפרמדיקים שיגיע תוך כמה דקות יטפל בזה בצורה מקצועית.

–  לאחר טיפול הראשוני בך ובתינוקך, הצוות יפנה אתכם לבית היולדות לפי בחירתך. בן/בת הזוג שלך יוכלו לבוא באמבולנס איתך או לנסוע אחרייך ברכב שלהם עם התיקים שהכנת מבעוד מועד.

אני מאחלת לכל היולדות לידות בריאות, מעצימות ומשמחות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

עוד
בבלוג

Call Now Button