אודות

מה זה גְּדוּלָּה?

האם זה במלעיל או במלרע? האם במשמעות של greatness או סתם דוּלָּה גדולה?

מבחינתנו זה הכל.
הבסיס הוא הדוּלָּה. זה מה שאנחנו. לא בטוח אם אנחנו בחרנו את המקצוע או הוא בחר אותנו. להיות דולה מבחינתנו זה לא סתם משלח יד – זו שליחות. ללוות תינוק ברגעיו הראשונים בעולם, ללוות הורים ברגעי ההורות הראשונים שלהם – אנחנו מעריכות ומכבדות את הזכות הזו, המוענקת לנו בכל פעם מחדש ורוצות לעשות כל שבידינו כדי להיות ראויות לה.
לצורך כך אנחנו מאמינות שדולה צריכה לעבוד לפני סטנדרטים מקצועיים מסודרים, שדולה צריכה ללמוד ולרכוש ידע באופן תדיר, שדולה צריכה לקבל אפשרויות לתמיכה, עיבוד וגיבוי שיאפשרו לה להיות הכי טובה – בעיני עצמה, בעיני הצוות המטפל ובעיני המשפחות שהיא מלווה.

גְּדוּלָּה היא בית שמאפשר את החיבור הברור מאליו כל כך בין העולם של נשים ומשפחות לקראת לידה, במהלכה ולאחריה –  להן אנחנו רוצות להעניק ידע, תמיכה, כיוון, וחוויה עוטפת ומעצימה, לבין עולם נשות המקצוע בתחום – להן אנחנו רוצות לעזור לצמוח ולהצליח על מנת לתת את השירות הכי טוב שאפשר למשפחות.

איור נוצות ועלים גדולה

רוית שטרן גינת

מייסדת ושותפה

רוית שטרן גינת

הי. אני רוית. נשואה ליואב ואמא לשלוש נערות – יובל, ירדן ומעין. לפני 16 שנים, בתחילת ההריון הראשון שלי, הייתי מבועתת. לא היה לי מושג מה זה הריון ולידה, ומה צריך לקרות על מנת שאצא מהדבר הזה בחיים. הודות לנעמי גטניו ויהודית שפמן – 2 דולות שהכרתי בפורום הריון ולידה של YNET, הבנתי לאט שיש קשר ישיר בין השותפות שלי בתהליך והתמיכה שאני זוכה לה לבין הסיכוי שתהיה לי חוויית לידה טובה. מאז זרמו הרבה מים בנהר. כבר 14 שנים שאני דולה – תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה. זכיתי לקחת חלק במאות לידות – וללמוד ולהתרגש מכל אחת מחדש. לאורך השנים רכשתי המון ידע וכלים, זכיתי להכיר המון נשות ואנשי מקצוע מופלאים ולצמוח למקום בו אני מאמינה ויודעת שיש לי אפשרות לתת המון ולשנות את חוויית הלידה לטובה עבור נשים ומשפחות רבות. בארבע השנים האחרונות זכיתי גם להיות אחת מרכזות קורס דולות אמא אדמה עם אירית לנדאו ושרי קרוכמל ולהוציא לאויר העולם עשרות דולות נפלאות.

  • אני מאמינה שחווית הלידה צריכה להיות כזו בה יקבלו אותך כמו שאת, יסתכלו עליך ועל הצרכים שלך, יעטפו אותך, ויאפשרו לך לבחור מה נכון לך בכל רגע נתון.
  • אני מאמינה שדולה צריכה להיות מלאה בידע, כלים ונסיון מחד ומאידך תקשורתית, ענווה ומפרגנת.
  • אני מאמינה שאפשר לשלב כוחות של כל הנוגעים בתהליך הלידה – רופאים, מיילדות, דולה ומלווים – על מנת להתמקד בך ולעשות הכל כדי שתצאי עם חוויית לידה עוטפת.
  • מתוך אמונה זו יצאתי לדרך הגדולה: ייצרנו שיטה המבוססת על כל שנות הנסיון שלי שמטרתה לאפשר לך כיולדת לקבל את היחס העוטף והמקצועי ביותר. ייצרנו קבוצת דולות איכותית ומגובשת העומדת בערכים שלנו וממשיכה להתעדכן ללמוד ולהשתפר באופן מתמיד.

רעות פרעם בן עמי

מייסדת ושותפה

רעות פרעם בן עמי

הי אני רעות פרעם בן עמי, אמא לשלוש מופלאות, אישה בת אחות ונכדה ועוד המון דברים אחרים…
מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לתחום ההריון והלידה. לפני כמעט 3 שנים הגשמתי חלום
ומאז אני דולה תומכת לידה, דולה פוסט פארטום ,מדריכת הכנה ללידה בשיטת kg birthing ורפלקסולוגית מוסמכת בטיפול בזמן הריון לידה וטיפולי פוריות.

מזה שנתיים אני מתנדבת אחת לשבוע למשמרת בבית החולים "מאיר" במיון יולדות ולומדת המון!
אני מרבה להעשיר את סל הכלים שלי ולומדת בשלל קורסים וסדנאות לנשות מקצוע.

אני מאמינה שידע זה כוח, הדרך היחידה להתמודד עם הלא נודע היא ללמוד כל מה שניתן לקראת התהליך, לשלוט ולהוביל עד כמה שניתן ולא להיות מובלת. אני מאמינה שחשוב להתמודד עם הפחד ולהחליט החלטות מתוך הבנה וידע, ולא "כי אמרו לי" וזו משנתי ליולדות שאני מלווה.

  • אני מאמינה כי לכל יולדת ולשותפיה ללידה, מגיעה חוויה עוטפת מכילה וסופר עוצמתית.
    לא צריך הרבה בכדי לאפשר חוויה שכזו: ליווי אישי צמוד, בהריון ובכל תהליך הלידה , מתחילתו ועד סופו, הקשבה, כבוד, חיוך, מילה טובה, חיבוק ,מגע של יד על גב דואב, עזרה בקבלת החלטות, להיות למשענת כשצריך ולעודד ולדחוף קדימה, לנשום יחד ופשוט להיות נוכחת.
  • אלו הם בדיוק הערכים שראינו אל מול עינינו כשהקמנו את "גדולה".
  • גדולה-מיזם חדשני המבוסס על אוסף מובחר של נשות מקצוע העובדות יחד בפרגון ושיתוף, תוך למידה בלתי פסקת והפרייה הדדית, אנו מובילות יחד זוגות רבים מתוך בחירה והבנה של הדרך ללידה מיוחדת עוצמתית.