בלוג גְּדוּלָּה

תומכת לידה

מהי תומכת לידה ומה תפקידה?

אנשים רבים לא מכירים את המושג דוּלה, רבים אפילו לא יודעים איך לבטא אותו נכון. אחרים מתבלבלים בין הדולה למיילדת וחושבים שמדובר באותו דבר. מי שזכתה ללדת עם מיילדת טובה וגם עם דולה, תוכל לספר לך ש"תומכת לידה" – התרגום העברי שניתן למילה "דולה" הוא מדוייק ביותר.

תומכת לידה – הדולה – אינה מיילדת. אין לה תפקיד רפואי בתהליך והיא נמצאת בלידה שלך אך ורק כחלק מהצוות שלך.

דוּלה ביוון העתיקה היתה משרתת. ששירתה את היולדת. עבורי זוהי בדיוק משמעות השירות. יותר משאני תומכת לידה, אני תומכת באשה היולדת במהלך הלידה- פיזית, ורגשית  וכן בבן / בת זוגה ובשותפים האחרים לתהליך. אני מאמינה שנוכחותי תומכת הלידה או הדולה בלידה, מסייעת ליולדת ולשותפים שלה לקבל את ההחלטות המתאימות להם ביותר – בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי, תוך קבלת תמיכה מלאה שתאפשר ללידה להתפתח בצורה הבריאה והטובה ביותר.

מתוך הכרת ההורמונים הפועלים במהלך הלידה, מקריאת מחקרים רבים, ומנסיוני כדוּלה – תומכת לידה, ברור לי לגמרי,שבנוסף למטרה העיקרית – אמא ותינוק בריא- , על מנת ליצור חוויית לידה טובה , האשה זקוקה לתמיכה בלידה.  תפקיד הדולה – תומכת הלידה הוא ליצור בועה תומכת ועוטפת, יחד עם בן/ בת הזוג והשותפים האחרים, שבתוכה תקבל האשה את כל החום והאהבה שאפשר.

 

מה את חושבת?

לחצי לקבלת תכנית לידה ויזואלית ישר למייל שלך
דברי או כתבי לנו
052-8582071
עקבו אחרינו בפייסבוק

חפשי בקטגוריות: