בלוג גְּדוּלָּה

מה עושים עם אלרגיה אצל התינוק

רגע אחרי הלידה

העבודה שלי כדולה אינה מסתיימת ברגע הלידה.
אני משתדלת להישאר עם המשפחה הטרייה כשעתיים לאחר הלידה – לבונדינג ראשוני, הנקה התחלתית, תפרים אם צריך ועוד, אבל גם זה לא הכל.
הקשיים נוצרים דווקא בשעות , בימים ובשבועות שלאחר הלידה. את תפקיד התמיכה הרציפה בשלב זה אני משאירה לדולה פוסט פרטום (תומכת לאחר לידה – מלוות משפחה לאחר הלידה).
ובכל זאת – עוד לפני פגישת הסיכום שלנו, חשוב לי להישאר עם ההורים הטריים בקשר, ליעוץ, תמיכה וסתם מילה טובה.

החיים אחרי הלידה

כך יצא, שקצת יותר מ48 שעות אחרי שאורן נולד, ממש אחרי שהם השתחררו הביתה, אמא שלו סיפרה לי שהוא פולט או מקיא דם, ולא מפסיק לבכות…
כשמדובר בתינוק יונק, זה עלול להיות לפעמים דם מהפטמה של האמא אבל ברגע שאמא שלו סיפרה לי ששילבה תחליף חלב נדלקה לי נורה אדומה…
בירור מהיר למדי בבית חולים אישר את החשד שלי: אורן רגיש ללקטוז. תחליף החלב הרגיל פשוט צורב את הקיבה שלו ולא מאפשר לו לעכל דבר. איזה מזל שעלו על זה בזמן.

אלרגיה אצל התינוק

כל עוד תינוקך יונק – בדר"כ לא אמורה להתפתח אלרגיה או רגישות מאחר והמזון עובר לתינוק לאחר שעבר עיבוד בגופך.
הבעיה מתחילה ברגע שאנחנו מתחילים להציע מזון מוצק.
הנחייות משרד הבריאות נכון להיות קובעות שיש להתחיל להציע לתינוק מזון מוצק באופן הדרגתי. בכל פעם מוצר אחד. בדיוק בשל החשש לאלרגיה.
כשאנחנו מאכילים בכל פעם מוצר אחד קל לנו להבין אם יש רגישות מאחר והתגובה תגיע מייד.
לאט לאט גדל מגוון המאכלים שנציע לילדינו, וכך גדל גם הסיכוי שניתקל במאכל שהוא אלרגי אליו – זה יכול להיות לקטוז (חלב) , אגוזים, ביצים, דבש, פירות מסויימים וכו'.
אני למשל, גיליתי מתישהו בגיל העשרה שאני רגישה לאפרסק בדרך הקשה – הגענו לבית החולים עם חצי פנים נפוחות ואדומות ורק זריקה של נוגדני אלרגיה הרגיעה את המצב.
הסתבר שאני רגישה לקליפה בסוג מסוים של אפרסקים, אבל מיותר לציין שמאז לא נגעתי באפרסק בשום אופן או צורה?

מה עושים עם אלרגיה אצל התינוק?

כיום יש דרך פשוטה ובטוחה יותר לגלות אם הילד שלכם אלרגי למשהו. באמצעות הליך פשוט של "טסטים" ניתן לזהות מראש רגישות לחומרים ולעתים אפילו "לחסן" את הילד בצורה מבוקרת .
לא רבים יודעים, אבל יש בישראל מרכזים שלמים המטפלים באלרגיות. מרכזים כמו בבית החולים הדסה.
מרכז האלרגיות שם מכיל גם גסטרולוגים וגם אלרגולוגים המאפשרים טיפול וזיהוי מהיר של בעיות, קריטי במיוחד כשמדובר בקטנטנים כמו אורן.
הזיהוי המהיר של אלרגיה יכול לעשות הבדל של חיים ומוות, לא רק עכשיו, אלא לחיים שלמים קדימה. יש מקרים בהם אפילו ניתן לרפא את האלרגיה לחלוטין! אז אפילו אם אתם חושדים, במשהו הכי קטן, קחו את עצמכם למרכז לאלרגיות ותבדקו. לכו תדעו, אולי תצילו חיים.

מה את חושבת?

לחצי לקבלת תכנית לידה ויזואלית ישר למייל שלך
דברי או כתבי לנו
052-8582071
עקבו אחרינו בפייסבוק

חפשי בקטגוריות: